درباره ی رضایت شغلی و افزودن بر میزان آن

رضایت شغلی یکی از مهمترین دغدغه های تمامی انسانهاست چون بیشترین وقت بیداری خود را در محل کار خود می گذرانیم و راضی نبودن از شغل می تواند عوارض بدی را در زندگی شخصی و شغلی ما ایجاد کند. در این نوشته پیشنهادی ارائه شده که شاید در این زمینه بتواند کمکی کند.

پیش از این در سری مطالبی + و + و + که در سه قسمت در مورد رضایت شغلی در یک ریال منتشر شد، نوشته‌ها بر پایه‌ی تحقیقات بزرگی بودند که در جوامع غربی انجام شده‌‌اند و اتفاقا موارد بسیار مفید و جهانشمولی هم در آنها پیدا می شود. اما نکته مهم برای من بررسی رضایت شغلی از نظر ما ایرانی هاست.

من نه سیستم آمارگیری دارم و نه با افراد بسیاری سر و کار، نظر سنجی هم نکرده ام و بنابراین نمی توانم برای همه یک قانون کلی را صادر کرده و در مورد رضایت شغلی بگویم و بنابراین دانسته هایم بیشتر از صحبت با همکاران و دوستان و اقوام به دست آمده است. یکی از دلایلی که باعث شد این مطلب را بنویسم این مساله بود که در جستجوهایی که منجر به بازدید از وبلاگ یک ریال شده‌اند، بیشترین واژه‌ی جستجو شده “رضایت شغلی” یا “عدم رضایت شغلی” است.

پس این رضایت شغلی دغدغه ی مهمی است. خیلی‌ها درگیر آن هستند و شاه بیت مشترک بین اکثریت هم میزان دریافتی و حقوق ماهیانه است. در مطلب قبلی نوشته ام که افراد ناراضی از شغل، عدم دریافت حقوق مناسب را یکی از دلایل آن می دانند ولی پول حتی بین پنج دلیل اصلی رضایت شغلی نیز جایی ندارد.

با توجه به روابط منطقی ریاضی (که نمی‌دانم استفاده از آنها در این روابط منطقی است یا نه  🙂 )، می توان نتیجه گرفت چون افراد راضی از شغل، پول و حقوق را به عنوان عاملی برای رضایت ذکر نکرده اند پس اگر بتوان با استفاده از عوامل دیگر، رضایت شغلی را به دست آورد،می توان مشکلات با پول و حقوق را حل کرد.

باید کاری کنید که از شغلتان راضی باشید

عوامل رضایت شغلی را به خاطر می آورید؟ مهمترین آنها داشتن یک چالش در محیط کار است، چالش چیست؟ یعنی اینکه عاملی مهم و رقابتی در کار ما حضور داشته و با توجه به توانایی‌ و مهارت ما، منجر به نتیجه‌ی مطلوبی شود. چالش می تواند پروژه های کوتاه مدت و یا بلند مدتی باشد که رئیس برای ما تعریف می کند تا با استفاده از توانایی هایمان آن را انجام دهیم، بعضی محیط ها را می توان به سادگی مثال زد مثل شرکتهایی که کار طراحی یا فروش یا گزارش دهی دارند، اما در محیط هایی که کار، یکنواخت و خسته کننده است و رئیس ما هم حال و حوصله‌ی طرح چالش را ندارد چه باید کرد؟

تنها را پیش روی این است که برای خود چالشی طرح کنید. شاید این کار به دردسر انداختن خودتان تعبیر شود و یا عاقلانه به نظر نرسد ولی اگر از محیط کارتان خسته شده اید، باید برای آن چالش درست کنید. شاید الان که از نارضایتی شغلی رنج می برید پول و یا حقوق بیشتری را می‌خواهید و عوامل مهم دیگر زیر این مساله پنهان شده‌اند.

ولی ما می خواهیم حقه ی جدیدی را سوار کنیم،

 ما می خواهیم عوامل رضایت شغلی را در محیط کار خود اعمال کنیم، پس از کسب رضایت، دیگر نباید پول و حقوق دریافتی در بحث رضایت شغلی برای ما مهم باشد. (غیر منطقی به نظر می‌رسد؟ خداقل ارزش امتحان کردن را دارد، اینطور نیست؟)

البته این تز جدیدی نیست و من خودم بارها این تجربه را داشته ام، روی پروژه ای کار کرده‌ام و این پروژه سخت موجب لذت بردن من از کار شده، فارغ از اینکه انجام این کار بر روی فیش حقوقی من تاثیر می‌گذارد یا نه. البته نقش یک رئیس خوب در این موارد و زمان کسب نتایج کوچک، می تواند بسیار تعیین کننده باشد اما در ابتدا، تنها کاری که می‌توان انجام داد، برداشتن گام‌های کوچک و تکرار این تجربه است.

رابطه‌ی ما با رئیس عزیز

 گاهی اوقات بسیاری از ما برای لجبازی با دیگری یا رئیس و یا همکارمان، روز و یا هفته ی خودمان را خراب می کنیم که کار را درست انجام ندهیم در صورتی که اهمیت آن برای طرف دیگر زیاد نیست و شاید اصلا به این موضوع فکر نکند پس باید تصمیم بگیرید که اگر رئیس و یا همکارتان هم از کاری که می کنید حمایت نکرد آن را ادامه بدهید، در صورتی که این کار باعث رضایت شغلی شما شود، علاوه بر خودتان نتایج خوبی هم برای سازمان در بر خواهد داشت و مطمئنا رئیس عزیز نیز به سمت کار شما جذب خواهد شد.

رئیس ها افرادی مثل ما هستند، آنها هم مشکل و دغدغه و بی انگیزگی دارند شاید آنها هم به دنبال راهی برای افزایش رضایت شغلی‌شان هستند پس می توان با آنها صحبت کرد و از دغدغه های کاری‌شان پرسید، اگر پروژه یا چالشی مد نظرتان است آن را پخته شده با وی طرح کنید و سعی کنید تا حمایت او را به دست بیاورید.

هدف چیست؟ هدف این است که از بودن در سر کار و انجام دادن همین کاری که انجام می دهید لذت ببرید، پس باید برای خودتان چالشی را تعریف کنید. فرض کنید من کارمند بانک هستم و تمام وقت من در روز، پشت پیشخوان و در حال رتق و فتق امور مشتریان می‌گذرد. چگونه می‌توانم چالشی که موجب لذت بردن من از کار شود و در راستای خدمت بهتر به مشتری هم باشد انجام دهم؟

من می توانم:

–          تعداد مشتری‌هایی را که روزانه رسیدگی می‌کنم، یادداشت کرده، سن و یا جنسیت آنها را یادداشت کرده و بر روی گرافی ترسیم کنم.

–          تمام سوالات و مشکلاتی را که مشتریان از من می‌پرسند (به جز کارهای روزمره واریز و پرداخت) را یادداشت کنم و هر ماه طی گزارشی به رئیس شعبه بدهم

–          انواع مشتری‌ها را در بانک دسته‌بندی کنم و برنامه ریزی کنم که بتوان به آنها خدمات بهتری داد.

–          پیشنهاداتی به رئیس بدهم که چطور می‌توان مشتری‌های بالقوه‌ای را به سرمایه‌گذاری بیشتر در کار ترغیب کرد.

من کارمند بانک نیستم، ولی شغلی را که بسیار روتین به حساب می‌اید مثال زدم، البته که اگر یک کارمند واقعی بخواهد چنین لیستی را تهیه کند، می‌تواند به نتایج بسیار بهتری برسد.

نمی‌دانم شما چه نظری دارید. تجربه‌ی خود من که بسیار جالب بوده، البته بایستی اعتراف کنم که سختی‌های زیادی ممکن است در مسیر وجود داشته باشد، مثلا توسط مدیر خود نادیده گرفته شوید ولی اگر چیزی که ارزش عرضه کردن را داشته باشد ارائه کنید مطمئنا نظر بقیه را هم جلب خواهید کرد.

شاید هیچکدام از انتظارات شما در شغل فعلی برآورده نمی‌شود، شاید وقت آن رسیده که شغل خود را عوض کنید ولی در صورتی که نیمچه رضایتی از شرکت خود دارید، امتحان روش بالا ضرری ندارد. شغل ما عمده‌ی زندگی ما را در بر می‌گیرد و اگر تلاش ما بتواند حتی درصدی بر رضایت از کاری که می‌کنیم بیافزاید، ارزش امتحان کردن را دارد.

من بسیار مشتاقم که از کسانی که این مطلب را می‌خوانند در مورد رضایت شعلی و زندگی کاری‌شان بپرسم،

بیشترین وقت خود را در روز به چه کاری می‌گذرانید؟

آیا عمیقا از کاری که می‌کنید رضایت دارید؟ از خودتان راضی هستید؟

تا به حال برای افزایش کیفیت زندگی شغلی خود چه کارهایی کرده‌اید؟

اگر می خواهید مطالب یک ریال را مستقیما در ایمیل خود دریافت کنید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

ایمیل خود را وارد کنید:

Delivered by FeedBurner

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش گام به گام رسیدن به استقلال مالی در ایمیل شما
چقدر از آینده مالی خود مطمئن هستید؟ پول چقدر از ذهن شما را اشغال کرده است؟ آیا می توان وضعیت مالی خود را بهبود داد؟
  • آیا می خواهید نگرانی های پولی خود را کم کنید؟
  • آیا می خواهید روشهای ساده پس انداز را یاد بگیرید؟
  • آیا می خواهید درآمد خود را افزایش دهید؟
  • آیا می دانید پولهای شما کجا می روند؟
  • آیا می خواهید زودتر بازنشسته شوید؟
  • از طریق فرم زیر مشترک یک ریال شده و راهکارهای عملی مدیریت پول در زندگی را به صورت مستقیم و از طریق ایمیل دریافت کنید.
 اطلاعات شما پیش ما محفوظ می ماند..
برای یادگیری روشهای افزایش درآمد و کاهش مخارج آماده اید؟
سپاس از اینکه مشترک یک ریال شدید
لطفا به حساب ایمیل خود رفته و ایمیل خود را تایید کنید.
آماده رسیدن به استقلال مالی هستید؟
با اشتراک در یک ریال، راهکارهای عملی رسیدن به استقلال مالی را یاد گرفته و به کار خواهید بست.
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
ما هم مثل شما از اسپم متنفریم.
پنج گام عملی برای صرفه جویی در پول و زمان و در اختیار گرفتن افسار زندگی
کافی است نام و ایمیل خود را وارد کرده و آن را رایگان دریافت کنید.
آیا دوست دارید که با هر ریالی که خرج می‌کنید نه‌تنها احساس باختن نکرده بلکه به شادی شما افزوده شود؟ در این دستورالعمل کاربردی به‌صورت عمیق و البته کاربردی با صرفه‌جویی روبرو شده و آن را تمرین خواهید کرد
پنج گام عملی برای صرفه‌جویی در پول و زمان و در اختیار گرفتن افسار زندگی
آیا دوست دارید با هر ریالی که خرج می‌کنید نه تنها احساس از دست دادن نکرده و به شادمانی شما هم افزوده شود؟
در این دستورالعمل کاربردی به‌صورت عمیق و البته کاربردی با صرفه‌جویی روبرو شده و آن را تمرین خواهید کرد
برای دانلود رایگان این کتاب مشخصات خود را وارد کنید.
برای دریافت کتاب ایمیل خود را وارد کنید