درباره نویسنده

مطالب مشابه

19 Comments

 1. 1

  ضیاء

  ممنون از مطلب‌تون و مقایسه‌ای که بین این دو دوره داشتین.
  برام یک سوال پیش‌اومد که اگه اجازه بدین همین‌جا بپرسم.
  برای فردی که از الان خودش رو در قسمت مدیریت منابع انسانی می‌بینه و علاقه‌منده که کارمند‌ها رو در پست‌های مرتبط با تیپ شخصیتی‌شون به کار بگیره، به نظرتون کدام یک از این دو دوره می تونن مفید تر باشن؟

  پاسخ
  1. 1.1

   محمد جواد محبی

   سلام
   به نظر من چون دوره دیسک در مورد رفتار سازمانی است می تواند مفیدتر باشد. البته توصیه می کنم حتما در این مورد با آقای کمالیان تماس بگیرید و یا وبلاگ ایشان را بخوانید.

   پاسخ
   1. 1.1.1

    ضیاء

    ممنون که پاسخ دادین.
    چشم.

    پاسخ
 2. 2

  مجيد حسيني

  عالی

  پاسخ
 3. 3

  وفا

  آقای محبی عزیز
  ممنون از یادداشت بسیار جمع و جوری که نوشتید و خلاصه ای از دو ابزار را بدست دادید. نکات ریزی که دیدید و نوشتید برای من بسیار ارزشمند بود. در مورد این دو ابزار مطلبی تازه در وبلاگ دارم که به زودی منتشر خواهد شد، از تطویل کلام در اینجا اجتناب میکنم.
  من امیدوارم بتوانیم با کمک دوستان فضائی ایجاد کنیم که هر کس با هر ابزاری، بتواند خود را بهتر و عمیق تر بشناسد، دیگران را درک کند، کمتر قضاوت کنیم، بیشتر تعامل کنیم و آن وقت همه ببینیم که چقدر آهنگ و کیفیت زندگی مان تغییر میکند.

  این میسر نمیشود مگر با کمک و همراهی همه آنها که به این نیاز باور دارند.

  باز هم از مطلب خوبتان، و از حضورتان در کارگاه آشنائی با مدل رفتاری DISC صمیمانه تشکر میکنم. همین که شما رنج سفر را تحمل کردید و آمدید، بسیار روحیه بخش بود.

  سربلند باشید و بنویسید

  پاسخ
  1. 3.1

   محمد جواد محبی

   با سلام خدمت آقای کمالیان
   مطلبی که نوشته شد نظرات جسته، گریخته من در مورد این دو دوره بود. همانطور که گفتم مدل دیسک ذهن مرا بیشتر درگیر کرده و در این مورد با توجه به تجربه‌های واقعی در کار و زندگی در حال نوشتن مطلب مفصلی هستم.
   سپاس از لطف شما

   پاسخ
   1. 3.1.1

    احسان

    سلام
    آقا منتظر انتشار مطلب تکمیلی درباره مدل دیسک که در کامنت‌های این مطلب درباره‌اش نوشته بودید هستیم
    (با توجه به اینکه مطلب فارسی درباره مدل دیسک خیلی کمتر از mbti هست ممنون میشوم در انتشار آن تسریع بفرمائید)

    پاسخ
 4. 4

  nazi

  سلام با تشکر از وقتی که میزارید .خیلی مطالبتون خوب بود .من هم خیلی به مبحث خود شناسی علاقمندم وتو سایتای مختلف دنبال میکنم .کاش میشد این طرحی که مطرح شد به انجام برسه .ممنون از مطالبتون

  پاسخ
  1. 4.1

   محمد جواد محبی

   البته این نوشته برداشت کوتاه مدت من از این دوره ها بود و در آینده حتما بیشتر از تاثیر این دوره ها و یا راههایی برای بهره بردن بیشتر از این دوره ها خواهم نوشت.

   پاسخ
 5. 5

  فاطمه

  سلام
  ممنون. منهم با نظرتون درباره برگزاری کارگاههای ده ساعته موافقم. البته برنامه های حضوری رو ترجیح میدم.

  پاسخ
 6. 6

  hosein

  با سلام
  لطفا اگه این کارگاه دوباره برگزار می شد منم خبر کنین
  با ایمیل
  sanandaji2000 {atttt} yahooo.com

  پاسخ
  1. 6.1

   محمد جواد محبی

   سلام
   همانطور که در مطلب به وبسایت این اساتید لینک داده ام، خبر برگزاری این کارگاهها را از منبع اصلی می توانید پیگیری کنید. 🙂

   پاسخ
 7. 7

  نیک صور

  سلام من را پذیرا باشید
  مقایسه شما را خواندم ، به نظرم نکات ریز بهتری را میتوانستید بر اساس آموخته های خود در کارگاه MBTI متذکر بشوید :
  ۱- MBTI به شناخت TYPE میپردازد و نه trait =صفات DISC و این بزرگترین تفاوت ای دو ابزار است. در حالیکه mbti به ما میگوید راست دست یا چپ دست هستیم ، آزمونهای رفتاری به ” بدخط بودن یا خوش خط بودن” ما اشاره دارند
  ۲- MBTI به ۴ ترجیح میپردازد ( نه ۸) ، ۵۰ سال سابقه رسمی دارد و به روانکاو بزرگ دنیا کارل گوستاو یونگ متصل است و از اعتبار و روایی بسیار بالایی در ابزراهای روانشناسی برخوردار است ( بر اساس Manual of MBTI published by CPP)
  ۳- mbti گرچه به تغییر ناپذیری تیپ اشاره دارد ولی دلیلش اینست که هر کسی با تیپ خودش بهترین احتمال موفقیت را دارد اگر به استعدادهای نهاده شده در خودش دقت کند.ین گزاره مشخصا تعیین میکند که به جای صرف هزینه ای سازمان در تغییر رفتار پرسنل ، شاید هوشمندانه تر این باشد که متناسب با تیپ شخصیتی افراد در به کار گماری ایشان در محل مناسب سازمان دقت نظر بیشتری صورت بگیرد تا فرد در وضعیت OPTIMUM قرار گیرد و سازمان متبوعه امکانات خود را صرف تغییر رفتار کسی نکند که اساسا کششهای ذاتی inner tendency ( اسلاید دو جزوه درسی شما در کارگاه ۲۹ شیراز ) به موقعیت دیگر سازمانی دارد .
  ۴- این ابزار به طور جد به development ترجیحات اشاره دارد و چنانکه در روز دوم کارگاه حتما آموخته اید ، ۴ عملکرد function غالب تا مغلوب بر اساس سن ، وضعیت جالب قابل پیش بینی را در بین پرسنل یا اطرافیان شما فراهم می آورند
  ۵- هیچ ابزار روانشناسی مهمتر از ما و تصمیمات بالغانه ما نیست بنابراین توضیحات فوق تنها به دلیل اهمیت بلوغ در تغییر رفتاری نگاشته شده است تا خوانندگان محترم و فارغ التحصیل دوره Mbti خانه توانگری در بهترین شرایط استفاده از ابزرا قرار بگیرند
  ۶- لینک مندرج در نوشته با ارزش شما به صفحه رسمی خانه توانگری و دکتر شیری است و حتما مستحضرید که دپارتمان آموزشی mbti گرچه در ذیل خانه توانگری فعال است اما پایگاه اصلی اطلاعات باارزش mbti را در آدرس زیر مستقر نموده است و جای شما نیز خالی است : http://www.IRANMBTI.ir
  الناز نیک صور- مربی دپارتمان mbti خانه توانگری- کارشناس ارشد روانشناسی

  پاسخ
  1. 7.1

   محمد جواد محبی

   ممنون از توضیحات شما.
   ضمنا با توجه به اینکه پس از کارگاه، ایمیل های مرتبی در مورد مسائل آموخته شده از طرف شما فرستاده می شود، درک مطالب بهتر است و ارتباط قطع نمی شود.
   همانطور که نوشته ام، این مطلب برداشت کوتاه مدت من از ااین دو دوره بود و چون درگیر آنها شده ام و مطالعه می کنم، در آینده مطالب دیگری با توجه به تجربیات خودم خواهم نوشت.

   پاسخ
 8. 8

  حمید

  اصولا آقای شیری که البته پزشک هم هستند و نه دکتر، یک بیزنس من خوب هستند و ای کاش بتوانیم از ایشان در این زمینه یاد بگیریم …

  پاسخ
 9. 9

  مسعود

  سلام
  بنده به سایت دکتر شیری هم سر زدم. جایی در معرفی دوره mbti از بازی کارگاهی صحبت کرده بودند.
  میشه توضیح یدید چه بازی های کارگاهی انجام دادید؟
  بازی کارگاهی مفید بود؟

  پاسخ
  1. 9.1

   محمد جواد محبی

   سلام
   در کارگاهی که من شرکت کردم بازی وجود نداشت. فقط همه را در حیاط مجموعه جمع کردن و بر اساس آزمون به چهار دسته تقسیم کردند.
   جالب اینکه پس از یکسال هنوز نمی دانم تیپ شخصیتی من چیست که شاید مهمترین دلیل آن تعداد زیاد شرکت کنندگان و کمبود مربی بود. پس از این مدت پی برده ام که مدل دیسک خیلی کاربردی تر و مفید تر بود

   پاسخ
 10. 10

  شراره

  سلام , من هم شیراز هستم . احساس می کنم بی نهایت بی هدف و بی انگیزه هستم . دلم میخواد در طول روز هزاران کار انجام بدم اما نمی تونم . فکر می کنم باید دوباره ساخته بشم . دوباره شخصیتم شکل بگیره . دوباره زندگی بکنم

  اگر ممکن هست به من کلاس های خودشناسی که توی شیراز برگزار میشه و میتونه کمکی برای من باشه معرفی کنید .
  ممنونم

  پاسخ
  1. 10.1

   محمد جواد محبی

   سلام
   متاسفانه الان ساکن شیراز نیستم ولی کلاسهای مختلفی برگزار می شود که با جستجو در اینترنت می توانید پیدا کنید.
   البته مساله سردرگمی در زندگی را نمی توان با انگیزه حل کرد. شما پیش از شروع هر کلاس و سمیناری باید برنامه داشته باشید که در صورت افزایش انگیزه و انرژی در اثر آن سمینار، چطور می خواهید از آن انرژی برای طراحی سیستمی در زندگی خود استفاده کنید.
   مثلا نوشته اید بی نهایت بی هدف هستم
   یعنی چی؟ بسیاری از افراد در یک سیستم روتین زندگی و کار قرار گرفته و طبق همان طرح جلو می روند و راضی بوده و به هدف هم فکر نمی کنند.
   شما باید مشخص کنید که چه دستاوردی در زندگی می خواهید و چگونه می توانید با برنامه به آن رسید.
   سوال شما بسیار کلی است و طبعا پاسخ مشخص نمی توان به آن داد.
   به نظر من اول باید اولویت یک زندگی خود را مشخص کرده و سپس سایر ابعاد زندگی را بر اساس آن تنظیم کنید. تعیین این اولویت یکم و حذف حواس پرتی ها کار بسیار سختی است ولی باید روزی آن را انجام داد.

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2014 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team