درباره نویسنده

مطالب مشابه

11 Comments

 1. 1

  رضا

  با عرض سلام
  می خواستم بابت مطالب زیباتون از شما تشکر کنم.

  پاسخ
  1. 1.1

   محمد جواد محبی

   خواهش می کنم. خوشحالم که این مطلب را پسندیدید.

   پاسخ
 2. 2

  مجید حسینی

  مفید بود، بطور کلی آینده نگرى تا جایى که به مرز ترس از آینده نرسد، مطلوب است،ممنون

  پاسخ
 3. 3

  علی

  سلام
  ممنون بابت مطلب بسیار ارزشمندی که پست کردی.

  امیدوارم با تمرین هممون بتونیم این موارد اجرایی کنیم.

  پاسخ
 4. 4

  امیر

  سلام
  اول سپاس در مورد مطلب
  دوم چند سوال :۱-پس این وسط تکلیف اهداف چی میشه ؟؟مثلا شما دیمی شروع کنی به کار کردن به نواختن موسیقی به درس ؟؟هدف کوتاه مدت ؟ هدف بلند مدت ؟؟ ینی من شروع کنم برای کنکور خوندن بدون اینکه هدفی داشته باشم؟؟
  ۲-مگر نباید ذهن بدونه دنبال چی هست؟؟
  فرض کنیم (کلیه حالات فرض )من میخام وکیل بشم .رشتمم فقط دولتی داره .باید رتبه ی ۲ رقمی هم بیارم .اما نمیدونم اصلا قبولم یا نه .نمی دونم میشه یا نه.اگر بخام انجامش بدم خیلی فرصت هارو از دست میدم ولی اگرم بشه خیلی فرصت هارو بدست میارم (شما می تونی همچین حالتی رو توو کسب و کار هم تامیم بدی )
  کلا در دو گانگی ام .ترسی از شروع هیچ کدوم ندارم .ترس از سختی نیست .ترس از درست بودن یا نبودن راه هست ؟

  پاسخ
  1. 4.1

   محمد جواد محبی

   سلام دوست عزیز
   فکر نکنم هیج جای مطلب در مورد برنامه ریزی نداشتن حرف زده شده باشد. بحث بر سر آموختن یک سری مهارتهایی است که رانندگی زندگی را به صورت کلی به شما یاد می دهد. مهارتهایی که به همه دردی می خورند.
   آموختن موسیقی، رفتن به کلاسی ورزشی، افزایش مهارتهای کار با کامپیوتر، و….. هیچ کدام منافاتی با حرفهایی که گفته شد ندارند.
   البته شما در قسمت دوم کامنت، جواب خود را داده اید. برنامه ریزی شما برای وکالت ممکن است منجر به وکیل شدن نشود.
   فکر کنم اگر یک بار دیگر، مطلب را بخوانید، بیشتر متوجه توصیه های لئو بشوید.

   پاسخ
  2. 4.2

   وفا

   دوست عزیز، امیرخان، با اجازه آقای محبی، من میخواستم چند کلمه در راستای فرمایش شما، که دغدغه خودم هم بود عرض کنم.

   بدون شک، خیلی خوب است که ما برای آینده برنامه و هدف داشته باشیم، در این شکی نیست. به گمانم اینجا مسئله این است که ممکن است شما به هدف نرسید، آن وقت اگر تمام توان خود را روی مهارتهای لازم برای آن هدف متمرکز کرده باشید، یا فقط یک هدف برای خودتان تعریف کرده باشید و آن هم خدای نکرده محقق نشود، وضع خیلی خوبی نخواهید داشت.

   من اینطور استنباط میکنم که این نوشته میگوید که در کنار هدفتان، مهارتهای عمومی ای هم باید کسب کنید، این مهارتها متضمن برخورد خوب من و شما با شرایطی میشود که از امروز قابل پیش بینی نیست. میبینید که خودش هم میگوید که من نمیدانستم که اصلاً چنین کاری ممکن است وجود داشته باشد (نوشتن یک وبلاگ)

   در مورد همان وکالت شما، میتوانید هدف را قبولی در دانشگاه با رتبه دو رقمی بگذارید و به شدت برای آن تلاش کنید. اما اگر نشد، و شما هیچ فکر دیگری نکرده باشید، آن وقت ناراحت میشوید و نمیتوانید گزینه دیگری را بیازمائید. در این حالت بهتر نیست مهارتهای دیگری را هم توسعه داده باشید؟ آیا این مهارتهای توسعه یافته ممکن نیست جای دیگری شما را کمک کند؟ حتی اگر وکیل هم بشوید، آیا این مهارتها به درد شما نخواهد خورد؟

   البته من چیز جدیدی به پاسخ آقای محبی اضافه نکردم، به نظرم به نام شما، بخشی از فهم خودم از موضوع را مطرح کردم، چون موضوع برای خودم هم جالب بود.

   از آقای محبی هم به سهم خود متشکرم که زحمت ترجمه این متن را تقبل کردند.
   سربلند باشید

   پاسخ
 5. 5

  بهنام غفاري

  جناب محبی عزیز ممنون

  پاسخ
 6. 6

  سروش

  نمی دونم بر این پیشامد اتفاقی هست یا نه :-؟ اما شاید دونستنش برای شما جالب باشه که این نوشته رو من باید دقیقا در همین زمان می دیدم تا منو از این حالم در بیاره :)) مرسی برای این ترجمه عالی(البته بهتر تا تشکر می کنم غلط های تایپی نوشته رو هم بگم مثل **یک آدم فابل اعتماد شوید ** :)) )
  این جمله **غلبه بر عدم تمرکز و به تعویق انداختن کارها** رو عمیقا درک می کنم و می دونم اگه این ۲ مشکل رو رفع کنم یا حتی کمی کمرنگش بکنم چه تغییراتی در زندگیم میده ( حداقلش اینه که این ترم از مشروط شدن فرار می کنم :|)
  و این جمله **اگر شما بتوانید با رنج (discomfort) و عدم‌اطمینان (uncertainty) کنار بیایید، هر کاری را می‌توانید انجام دهید. ** رو دقیقا می فهمم
  خیلی متشکرم از نوشتن این مطلب
  سپاس فراوان

  پاسخ
  1. 6.1

   محمد جواد محبی

   دوست عزیز
   خیلی خوشحالم که این نوشته را پسندیده اید. حرفهای لئو، حرفهای دل بسیاری از آدمهاست که البته خیلی از ما از شنیدن آنها طفره می رویم.
   شاد و موفق باشید.

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2014 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team